Usługi

Usługi dostępne w KolejChinyPolska.pl:

spedycja kolejowa

Transport kolejowy FCL/LCL

spedycja kolejowa

Transport kolejowy konwencjonalny

spedycja morska

Transport morski

spedycja lotnicza

Transport lotniczy

logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa

obsługa celno-fiskalna

Obsługa celna

doradztwo

Doradztwo

obsługa portowa

Obsługa portowa

Transport kolejowy na „Nowym Jedwabnym Szlaku”

FCL

Realizujemy importy jak i eksporty na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku (z/do Chin). Mamy możliwości realizacji transportów na warunkach FOB oraz EXW z całych Chin. Dzięki szerokiej sieci agentów realizujemy transporty do wszystkich kolejowych otwartych przejść granicznych takich jak: Małaszewicze, Siemianówka, Braniewo oraz do miast Warszawa, Łódź, Katowice. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do konkretnej lokalizacji klienta aby zminimalizować koszty odwozu pełnych kontenerów.

LCL

Posiadamy regularną własną konsolę kolejową z Xi’an do Pruszkowa (via Małaszewicze). Zbieramy przesyłki z całych Chin i konsolidujemy w Magazynie w Xi’an. Taki serwis daje nam pełną kontrolę nad każdą powierzoną nam przesyłką. Dodatkowo w każdym kontenerze jest odbiornik GPS co pozwala nam na bieżąco śledzić jego położenie. W magazynie w Pruszkowie następuje dekosolidacja kontenera. Możemy tutaj zaoferować dodatkowe usługi takie jak: konfekcja, paletyzacja itp.

Transport kolejowy konwencjonalny

Pracujemy w oparciu o podpisane umowy z kluczowymi operatorami kolejowymi;

Realizujemy całopociągowe transporty ładunków masowych;

W transporcie kombinowanym obsługujemy przesyłki składające się już z jednego kontenera;

W imieniu naszych klientów zajmujemy się pełną obsługą dokumentacyjną na stacjach początkowych i końcowych realizowanych przewozów;

Zasięgiem wykraczamy poza granice Polski do portów w Niemczech i Holandii, Słowenii, Włoch i nie tylko;

Organizujemy przeładunki na styku torów o różnej szerokości, przeładunki wagon-samochód i samochód-wagon.

Transport morski

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w transporcie multimodalnym, procedurach celnych, operacjach portowych i magazynowaniu, mamy przyjemność zaoferować pełną i profesjonalną obsługę importu i eksportu.

Dbamy o bezpieczeństwo przewożonych ładunków, zobacz instrukcję rozmieszczenia palet w kontenerze.

Niezależnie od tego, czy jest to ładunek kontenerowy, czy drobnicowy, zajmiemy się tym. Przynależność do globalnych sieci towarowych pozwala nam oferować usługę „ od drzwi do drzwi”. Twój ładunek jest w rękach ambitnych, kreatywnych i nastawionych na jakość ludzi, którzy zlokalizowani są na całym świecie, ale pracujących razem każdego dnia. Organizujemy przewóz towarów przez wszystkie porty w Europie, dbając o operacje portowe, jak również kompletną odprawę celną i dostarczając ładunek do portu lub z portu, za pomocą ciężarówek lub kolei.

Transport lotniczy

Nasze operacje frachtu lotniczego są wykonywane w oparciu o długoterminowe relacje z kluczowymi liniami lotniczymi i agentami celnymi na lotniskach na całym świecie. Oferujemy profesjonalną obsługę przesyłek paczkowych, ładunków lotniczych lub czarterów.

Podobnie jak w przypadku frachtu morskiego, w transporcie lotniczym jesteśmy obsługiwani przez członków sieci i możemy zaoferować usługę „od drzwi do drzwi”. Twoja przesyłka jest zawsze obsługiwana przez odpowiedzialnych ludzi skoncentrowanych na jakości i efektywności kosztowej.

Aby proces transportu lotniczego był sprawny i szybki, korzystamy ze wszystkich dostępnych lotnisk w Polsce i UE oferujących odprawy celne w oparciu o reprezentację podatkową.

Logistyka kontraktowa

W oparciu o magazyn oddalony niespełna kilometr od gdyńskich terminali kontenerowych oraz liczne lokalizacje partnerskie na terenie kraju i za granicą mamy przyjemność zaproponować Państwu całą gamę usług dodatkowych ograniczających koszta i/lub będących wartością dodaną w naszej ofercie

Świadczymy usługi:

 • składowanie krótko i długoterminowe;
 • komisjonowanie towaru;
 • co-packing;
 • co-manufacturing;
 • formowanie i rozformowywanie kontenerów;
 • skład celny i magazyn celny;

Obsługa celna

W przypadku jednego z najbardziej newralgicznych ogniw łańcucha dostaw poza standardową usługą gwarantujemy Państwu pełne wsparcie w każdym momencie.
Oferujemy kompleksową obsługę pośrednictwa celnego:
Objęcie towaru standardową procedurą dopuszczenia do obrotu, wywozu, tranzytu, procedurą celną towarów w ramach Wspólnej Polityki Rolnej;
Objęcie towaru procedurą uproszczoną dopuszczenia do obrotu również z opcją odroczenia VAT-u w myśl art. 33a Ustawy o VAT;

Wszystkie procedury gospodarcze (procedura składu celnego, przetwarzanie pod kontrolą celną, uszlachetnienie bierne, uszlachetnienie czynne, odprawa czasowa);

 • Odprawy przesiedlenia mienia;
 • Reprezentacja przed urzędem celnym, legalizacja dokumentów handlowych;
 • Pozyskiwanie świadectw wydawanych przez polskie GSSE;
  Pozyskiwanie licencji na przywóz towarów z Ministerstwa Gospodarki;
 • Sporządzanie deklaracji INTRASTAT;
 • Wypełnianie świadectw pochodzenia , EUR.1, A.TR, dokumentów INF T5 oraz wniosków WPR1;
 • Przedstawicielstwo Fiskalne w Niemczech, Holandii, Czechach i Belgii;
 • Importerom, którzy dopiero zamierzają wystąpić o pozwolenie na odprawy w procedurze uproszczonej pomożemy skompletować i złożyć dokumenty tak by ich wnioski były rozpatrywane szybko i bezproblemowo.

Doradztwo

Czy to podczas przekonywania Państwa do sprawdzenia naszego serwisu czy też w trakcie długoletniej współpracy, każdego dnia dokładamy wszelkich starań by pamiętać, że jednym z naszych celów jest to, by być dla kontrahenta czymś więcej niż usługodawcą… Podążając za tą myślą oddajemy do Waszej dyspozycji wieloletnie doświadczenie w branży TSL.

Z chęcią wesprzemy Was pomocą w przypadku najmniejszych wątpliwości dotyczących każdej gałęzi łańcucha dostaw.

Obsługa portowa

Obsługa w porcie to zakres specjalistycznych czynności mających wpływ zarówno na koszty i czas całego procesu, jak i na bezpieczeństwo samego ładunku.
Nasza firma zapewnia profesjonalną obsługę we wszystkich portach morskich i lotniczych Polski, a przy wsparciu wysokiej klasy partnerów – również w portach Europy i całego świata.

Oferujemy:

 • Organizację przeładunków towarów skonteneryzowanych, drobnicowych i masowych.
 • Nadzór i raportowanie z wykonywanych czynności ładunkowych.
 • Formowanie i rozformowywanie kontenerów.
 • Rozmieszczenie ładunku, mocowanie i zabezpieczenie.
 • Przygotowanie dokumentacji.
 • Obsługę celną.
 • Pomoc w organizacji granicznej kontroli sanitarnej i weterynaryjnej.
 • Dobór optymalnej technologii załadowczej oraz użycie właściwego sprzętu.